| dutuxxx a întrebat:

De curand am avut o problema cu cooler-ul calculatorului, se tot oprea la 50 secunde de la pronire, problema e ca am inlocuit pasta termoconductoare iar acum nici macar 5 secunde nu dureaza ca se si opreste. Cine stie care e problema va rog sa ma ajutati. Merci anticipat
Dau funda

2 răspunsuri:
| Seby1994 a răspuns:

Problema e coolerul. vezi ce socket ai la procesor sau da jos coolerul pe care-l ai si du-te frumusel si cumpara altul. nu trebuie neaparat unul mai puternic. nou sa fie. altfel slabe sanse sa-l mai faci pe astawinking

| halogen001 a răspuns:

E posibil sa nu stea bine pe procesor, adica sa aiba o inclinare. In plus, pasta termoconductoare e bine sa fie in strat cat mai subtire. Se poate intinde pe cooler in strat subtire si sa nu existe particule de praf care sa tina ridicat coolerul intr-o parte. La fel prinderea coolerului: trebuie sa stea drept, iar ventilatorul sa fie conectat la placa de baza.