| GmFb_Alex_1999 a întrebat:

Salut de curand mi-am achizitionat o placa video cu racire pasiva, folosesc wisetray360 ca sa aflu ce temperatura are. Este normal ca o placa cu racire pasiva sa atinga 50-60 de grade in jocuri 70?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Este "bine" pentru o placa cu racire pasiva! Insa sunt cele mai proaste placi, cele mai putin fiabile.

2 răspunsuri:
| GmFb_Alex_1999 explică:

Chiar daca nu o folosesc in jocuri am 50 de grade este bine?

| K0sti a răspuns (pentru GmFb_Alex_1999):

Da, e ok! Asta e temperatura lor din pacate, de unde rezulta si ce am spus anterior!

| K0sti a răspuns (pentru GmFb_Alex_1999):

Este "bine" pentru o placa cu racire pasiva! Insa sunt cele mai proaste placi, cele mai putin fiabile.