| GmFb_Alex_1999 a întrebat:

De curand mi-am cumparat un telefon Allview E4 Lite toate bune si frumoase nu ma deranjeza cu nimic merge ca in prima zi. Dar bateria cand o incarc 100% si apoi se descarca 3% o scot din telefon si cand o pun la loc am 67%.
Si uneori stau cu 1% 3-5 ore. Are treaba cumva acea setare economisire inteligenta a energiei?

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai are treaba cu economisirea a energiei doar daca ai activat-o. Daca nu pur si simplu e o baterie buna si te tine mult.
Dar nu mai baga la incarcat de 67%. Baga doar cand e goala de la 20-25 %.
Asa este recomandat.
Bafta.