| DanielPH a întrebat:

De curand mi-am cumparat un Tv nou, problema este ca telecomanda obisnuia sa ma curenteze de fiecare data cand apasam pe butoanele de volum si de oprire, scotea si un bazait, dar incet.
Intrebarea mea este:
Este normal ca telecomanda sa nu ma mai curenteze? Credeti ca se duc bateriile sau ce?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

laughing E bagata in priza telecomanda aia? E cu electrosocuri, sa nu adormi la film? Daca tu te poti curenta la 3 V... a tunat si a adunat pe TPU asta, numai fenomene ale naturii...

| DanielPH explică (pentru K0sti):

Nu pot explica ce se intampla, cert este faptul ca trebuie sa schimb bateriile odata la doua zile, maxim.
Unchiul meu si-a luat si el un TV la fel si spune ca pe el il curenteaza si trei zile cu aceleasi baterii. Este vreo defectiune sau ce?

| OvidyuNicu a răspuns:

Cum sa te curenteze telecomanda? rolling on the floor ce model de televizor ai?

| kornelus a răspuns:

Salutare Daniele!
Nu este bine ca telecomanda unui tv sa curenteze, are sigur ceva probleme telecomanda.
Este normal ca sa nu mai curenteze.
Sa ai parte de noul tv!
Sper ca ti-am fost de folos!
Noapte buna!
Numai bine!