| AndreiDeyu2004 a întrebat:

Salut. E normal sa am cateva framedrops pe YouTube. Gen m-am uitat la un videoclip de 20 si ceva de minute 1080p60 si mi-a aparut 10 dropped of 80255, chiar daca nu prea am simtit acele drop-uri. Mentionez ca am un laptop cu procesor Ryzen 5 5600H, RTX 3060 si 16GB RAM DDR4. Jocurile in browser merg super. E normal sa am 10 dropped of 80255? Am Hardware Acceleration on, High Performance activat si adblock-ul dezactivat. Pe unele videoclipuri cu rezolutie chiar 1440p60 e ciudat ca am 0 dropped si din 100 de mii. Tin sa mentionez ca pe Samsung-ul meu A55 nu am niciun framedrop.

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Realizezi ca 10 din 80255 e 0. 0125%, nu?

Framedrops se considera de la 0.1% in sus (deci daca ai avea peste 100-150 din 80000), si nici macar acelea nu ai cum sa le observi, caci nu sunt toate alaturate, si la 60fps, nu ai avea oricum nici o sansa.

Pe 2K intra in functiune placa video, de aceea acolo au fost 0.

La rezolutie FullHD, lucreaza procesorul de regula (cand nu ai deschise alte programe care sa ii tina nucleele ocupate).

| Elebor a răspuns:

Mai are bug-uri aplicația uneori, ori probleme cu semnalul pe moment, sau serverele lor