| Jnr_Kristi_1999 a întrebat:

Ei bine am un PC de masa (nu e laptop) si am un router, dar care nu detine WiFi. Vreau sa stiu, daca conectez acest WIFI nano router:TP-Link TL-WR702N la routerul meu de la Pc, voi avea WiFi? Am un router http://5shop.com.ua/content/images/ctproduct_image1/dir- 100f.jpg. DIR-100 Fiber.

2 răspunsuri:
| blackdemon88 a răspuns:

Da. Acest TP-Link TL-WR702N emite semnale Wifi.
Dar dacă nu ai placa de rețea Wireless în PC nu poți sa prinzi cu el semnalele. Numai cu un telefon, tableta sau ceva ce are încorporat Wireless.

| Jnr_Kristi_1999 explică:

Pai eu as vrea sa il folosesc WiFi-ul pentru un telefon, dar nu sunt sigur daca o sa mearga pentru un pc static, caci nu am laptop.