| Anonim9118 a întrebat:

Salut este bun acest tip de display 480X800 pixeli? https://youtube.com/shorts/0UbKRwxPW5k?si=4qbf0kHRNmAjYa MC se vede pixelat?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Categoric NU! Cum dracu macar nici hd nu este? E un format de acum 20 de ani! Uita de el! Si nu nu se vede pixelat ca nu are 80 de ani si nici stricat nu este! ce intrebare mai e si asta? laughing
Se vede normal doar ca are o rezolutie foarte mica si nu iti vor incapea prea multe pe acel ecran, doar asta e problema lui!
Adica gandeste-te ca si cum ecranul ala e un sfert cat il vezi tu laughing

| NLS a răspuns:

Bun pentru ce? Ce doresti sa faci cu el?

Da, se vede pixelat daca esti mai pretentios si obisnuit cu ecrane de telefon FullHD, are o rezolutie mica.

| Anonim9118 explică (pentru NLS):

Nu vreau să fac nimic dar mi se pare interesant și aș vrea să cumpăr și eu unul pentru poze etc găsesc eu o atribuire pentru el

| NLS a răspuns (pentru Anonim9118):

Pentru poze (pe post de rama foto digitala)
e ideala o tableta de 8inch (chiar si de 7), cu rezolutie minim 1280x720, sau mai bine FullHD (1920x1080)

Ecranul acesta NU AI LA CE SA IL LEGI.
Se poate lega la anumite SBC-uri (single-board-computer, de genul Raspberry) din domeniul medical sau industriale,
posibil si la un Raspberry daca gasesti adaptor, caci mufa pentru video nu e compatibila direct.