| Stef20010 a întrebat:

Salut! Eu aș vrea să îmi cumpăr niște componente pentru a-mi construi un calculator. Întrebarea mea este dacă merită să aștept până la black friday și dacă chiar pot beneficia de reduceri semnificative.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cumpara un computer gata facut, fiindca componentele cumaparte separat ai toate sansele sa nu fie compatibile.

| gabicoo a răspuns:

Așteaptă - reducerile sunt dar nu spectaculoase. Cam cu două luni înainte magazinele cresc încet, încet prețul, apoi de Black Friday le scad pentru a da impresia că reducerea este consistenta. Prețurile deja au început să crească. De Black Friday vei plăti prețul corect.

| AdrianGht a răspuns:

Salutare!
De obicei nu scad foarte mult preturile de black friday.
Daca vrei sa iti faci un pc pe componente iti recomand site-ul www.pcgarage.ro. Iti poti face o lista cu componentele pe care le vrei si inainte sa iti trimita comanda o sa te contacteze sa iti confirme daca sunt sau nu compatibile intre ele. Doar sa nu bifezi "Doresc comanda fara operator"

De asemenea iti las un cod de reducere valabil pentru aproape orice comanda pe site: VU2AATJJ
codul se introduce inainte de finalizarea comenzii in sectiunea cosul meu apasand pe "Ai un voucher, cupon de reducere sau card cadou? Click aici sa-l introduci."
Poti alege si PC-uri gata facute de ei. Au diferite modele la preturi foarte ok. https://l.profitshare.ro/l/13666496

| Stef20010 explică (pentru AdrianGht):

Mulțumesc pentru informații!