| Radu_7899 a întrebat:

Eu la tara am laptop+internet wirelles si cablu!
De ceva vreme wirellesul nu mai merge laptop, pe telefon il arata cand dau sa caute, dar ideea este ca nu cred ca a umblat nimeni!
Stie cineva cum sa remediez aceasta problema?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pe telefon il gaseste si reusesti sa te si conectezi la el, inseamna ca merge, porneste wireless-ul pe laptop si ar trebui sa functioneze!

| Radu_7899 explică (pentru anonim_4396):

Pai asta e, nu stiu cum sa activez wirellesul la laptop, cand dau acolo jos, stanga nu gasestestraight face, cum se activeazabig grin?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Radu_7899):

Pai ca sa fie pornit sigur ai vreo luminita pe laptop care daca e pornita merge si wireless, ca sa il pornesti fizic, trebuie de obicei sa apesi tasta FN in conbinatie cu o alta tasta (F2 in cazul meu ) este marcat pe tasta respectiva semnul acela de wireless, o antena mica care emite semnal, dupa ce te asiguri ca merge mergi sa vezi ce retele ai disponibile din programul aferent wireless care trebuie sa il ai instalat!