| anonim_4396 a întrebat:

Folosesc Romtelecom Clicknet si cade netul foarte des, uneori nu merge o zi intreaga, singura chestie care imi place este IP-ul dinamic. Deci din cauza ca cade asa de des vreau sa ma mut pe UPC, am auzit ca e cel mai bun. dar am o intrebare, UPC ofera IP dinamic?

Răspuns Câştigător
| aBunnyMind a răspuns:

La UPC ti se va schimba ip-ul, cam la 5-6 luni o data, caci e dinamic. Il poti schimba daca inlocuiesti placa de retea. Insa poti sa optezi pe Static daca asta vrei ( 5 lei sau mai mult nu stiu exact). In legatura cu RT, daca ai facebook le poti face o reclamatie postand aici, cu putin noroc ti se va raspunde http://www.facebook.com/romtelecom/app_202980683107053.

| Dvmasster1 a răspuns (pentru aBunnyMind):

Dar pot sa-l schimb eu cand vreau?

| aBunnyMind a răspuns (pentru Dvmasster1):

Da poti, dar decat de 2-3 ori, dupa care va trebui sa optezi pentru optiunea de IP Static daca vrei sa ramana la fel. Poti afla mai multe informatii de la sediul UPC din orasul tau, cunostintele mele sunt limitate, deci, nu pot sa ofer orice informatie.

| Dvmasster1 a răspuns (pentru aBunnyMind):

Eu doar vreau sa ma mut pe UPC si sa am IP dinamic, adica cand dau restart la modem sa am alt IP, se poate chestia asta?

| aBunnyMind a răspuns (pentru Dvmasster1):

Da

| Dvmasster1 a răspuns (pentru aBunnyMind):

OK, multumesc foarte mult. Funda.