| UsernameUitat a întrebat:

Salut fraţilor, uite care-i problema mea; Mi-am reinstalat windowsul; aveam şapte şi nu prea îmi mergea tocmai ok, am instalat xp-ul. Toate bune şi frumoasă, asta până să pornesc winap-ul. L-am pornit şi nu mi-a mers sunetul, mi-a apărut chestia cu error code 88780078. Pe asta am rezolvat-, dar pe net în continuare nu îmi merge sunetul; pe youtube, vimeo, trilulilu, 220, site-uri de genul ăsta. Chestia interesantă e că am downloadat listenul de la Rock FM şi ăla merge, tot prin internet funcţionează şi ăla, doar că îl deschid în winap şi merge. Mă poate ajuta şi pe mine cineva? presupun că e ceva la setări, care nu permite browserului să redea sunetele...dar nu ştiu unde să umblu.

să precizez că video-urile merg, numai sunetul nu merge, deci nu e de la flash player happy Mersi mult!

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Incearca sa stergi driver-ul audio, si sa-l instalezi din nou.
Daca nu merge, sterge browser-ul si instaleaza-l di nou, si daca tot nu merge, schimba-l, foloseste altceva, NU internet sau opera, foloseste Chrome sau Firefox.
Si daca tot nu merge, posibil sa fie vreo problema de la windows, vreun fisier stricat, o eroare, un virus ceva.

| UsernameUitat explică (pentru MenInShadow):

O sa fac chestia cu driver-ul happy Folosesc Chrome de cand a aparut, chiar daca multi zic ca e mai bun mozila happy Intr-adevar, sunt chestii pe care chrome nu le suporta, dar nu sunt vitale happy Mersi mult, incerc acum happy

| MenInShadow a răspuns (pentru UsernameUitat):

Cu placere. Chrome este foarte bun, sunt de acord, si este foarte rapid.
Dar mozilla are mult mai putine errori, si este mai usor de utilizat.
Oricum, incearca mai intai sa stergi driver-ul, si sa-l reinstalezi, daca nu merge, sterge chrome si baga-l iar, si daca tot nu merge, inseamna ca sigur e de la browser, asa ca descarca-ti mozilla si vezi daca mergewinking
Daca nu, e de la windowswinking