| hapciupalit a întrebat:

Ideea e ca eu as vrea sa ma profilez pe domeniul arhitecturii si as dori sa aflu un program care il folosesc cei care iti fac casa ca am vazut ca atunci cand eu mi-am facut casa cineva ne-a facut niste poze cam cum va arata casa noastra si as dori daca se poate sa aflu cum se numeste un astfel de program.

Răspuns Câştigător
| betsy a răspuns:

Nu ştiu programul care face casa să arate exact ca în realitate, după ce va fi construiă, dar îţi pot spune că programul de bază folosit de arhitecţi este AutoCAD-ul, pentru desen tehnic.

Dacă vrei, îl poţi căuta ca să îl descarci şi să începi să-l înveţi. Eu m-am apucat deja:) Tutoriale găseşti pe site-ul ăsta: www.cadtutor.net

Bine, acum n-o să poţi din prima să proiectezi o casă, programul e complex şi mai întâi trebuie să înveţi să desenezi în 2d...

Sper că te-am ajutat;)