| Nikolaus a întrebat:

Salut.Ieri, dupa-amiaza, am comandat de pe www.rcs-rds.ro internetul Fiberlink 100.Am pus numele, adresa, telefon si alte alea dar nu m-a contactat nimeni cu toate ca am primit e-mail ieri la ora 17:15 si mi s-a spus ca voi fi contactat in cel mai scurt timp...Stau in judetul Vaslui, orasul Vaslui.Cand ma vor contacta pentru ca eu am cumparat un router deja si si nu am cum sa il configurez fara un cablu de internet(acum scriu pe TPU cu ajutorul unui modem de la Digi :|). Apropo, nu inteleg.Cand o sa vina baietii de la rds sa imi puna cablu, cum o sa il puna de fapt? Il baga prin pereti in camera in care am router-ul sau cum, ca eu nu inteleg? O sa sparga peretii?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La rds pana vin aia o sa ai de asteptat. Mergi la ei si fa oleaca de pam-pam ca nu vine nimeni, ca renunti la contract si vrajeli de astea, ca sa se mobilizeze(ai multe contracte, de asta fac asa). Si oricum, pana luni-mari 100% nu vine nimeni zic eu. Plus, care-i graba. Si daca ai luat router wireless ce. Nu prea imi place exprimarea dar ma rog. Ei trag cablu, ei nu dau gauri in pereti...

| express11 a răspuns:

Da,iti da gauri sa traga cablul.dar mai asteapta, sunt cam puturosi si neseriosi.