| IonutSxz a întrebat:

Salut, ieri mi-a mers pcul fara probleme iar acum am incercat sa fac putin curat in el(l-am scos din camera pe hol unde e mai frig), pe langa asta am incercat sa bag si un ram de 4 gb(aveam 8 gb fara asta de 4, acelasi mhz si tip ram) si cand sa-l aprind sa vad cum merge nu se aprinde imaginea la monitor sau unitate, se aude un vajait puternic de la un ventilator, nu stiu, care e problema. Fundaaa!

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Cablul de la monitor l - ai infipt/conectat bine?
(preferabil în aceeași ieșire unde a fost înainte, caci altfel trebuie sa schimbi sursa imaginii din meniul monitorului)

Ai înfipt corect plăcuta?

Ca să te convingi, scoate-o din nou pe cea noua.

Daca merge apoi, e fie din cauza ca nu făcea contact bine, fie e defecta, fie are alta latenta sau alt voltaj. (frecventa, mărimea și tipul de RAM nu sunt totul).

| IonutSxz explică (pentru NLS):

Am scos o de tot

| IonutSxz explică (pentru NLS):

Am scos o de tot placuta, intr adevar aia era mai mica decat celelalte