| LeoC68 a întrebat:

Salut, îmi poate spune cineva cum pot folosii garantia unui produs?
Am un laptop căruia i s-a încetinit rotația ventilatorului de la procesor și ma gândesc ca este de la praf, dar nu vreau sa îl deschid ca poate îmi pierd garantia. Aș vrea sa știu dacă o pot folosii în cazul acesta. Mulțumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De cati ani il ai, daca s-a depus atat de mult praf pe el?
Crezi ca mai este inca in garantie dupa atatia ani?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. Garanția o folosești că produsul are un defect de fabricație

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Curatarea de praf intra in sarcinile utilizatorului din cate stiu, va trebui sa mergi la service-ul autorizat de magazinul din care ai cumparat produsul, si sa achiti opreatiunea de curatare.

| ninuku a răspuns:

Te duci cu el la garantie dar o sa-l faca contra cost din cauza ca defectiunea nu este din vina fabricantului ci este din vina ta pentru ca nu la-i tinut in conditii bune, adica la-i tinut intr-o zona cu praf iar aste e vina ta si o sa trebuiasca sa platesti curatirea.