| Țoglă a întrebat:

Salut,
Îmi puteți spune din experiența voastră cam cât costă o înlocuire de pastă termoconductoare la un laptop și cât costă o diagnostigare și mai apoi o reparație generală a laptopului?
Fiecare din cele trei în jurul cărei sume se învârte?

Cei care stau în Timișoara poate să-mi și recomande la cine să merg pentru așa ceva...

Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Gabriel_Puican_1991 a răspuns:

Pot sa iti spun cam ce pret practic eu in Bucuresti happy
Inlocuire pasta termoconductoare- depinde unde este 30-50 lei
Diagnosticare hardware - 30 lei
Diagnosticare software - 50 lei (dureaza mai mult si iti da mai mult si iti da mai multe batai de cap)
Reparatia (inlocuire sau reparat piese) se face dupa caz... si depinde de pretul pieselor, modelul laptopului, etc happy
Cel mai mic pret pentru toate 3 - 100 lei (minimul minimului)

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cu o suma cuprinsa intre 30-50 de lei iti poate da diagnosticul cerut, apoi totul depinde de acest rezultat. Daca tu ceri si inlocuirea pastei inseamna ca ai cam umblat singur in laptop, ceea ce poate duce la o marire de pret, in functie de ce minuni ai facut tu.

| Jipa95 a răspuns:

Inlocuirea pastei termoconductoare, undeva in jurul sumei de 50 lei + diagnosticare, undeva in jurul sumei de 80 lei.
Reparatie acum nu stiu la ce te referi daca sunt proleme de hardware sau software dar pentru un laptop in general asemenea interventii sunt cam costisitoare.
Iti recomand sa cauti un service autorizat bun, nu te duce la toti carcapcii.

Bafta!

| Țoglă explică:

Am uitat să spun că mă refer la problemă hardware dar nu știu care este problema

| vioricavio a răspuns:

Cel mai bine sa ti cumperi tu pasta, cred ca o gasesti la vreo 20 de lei si o ai daca mai e nevoie si alta data. Astia i ti iau pe o picatura cat face un tub happy iar diagnosticare si instalare win daca la asta te referi, undeva in jur de 1 mil, depinde cat sunt de hoti cei la care mergi happy