| Lukian a întrebat:

Important! Va rog ajutati-ma! Dau funda! Am intrat la msconfig >- startup si am deselectat un program sa nu mai ruleze la pornire si imi da uramtoarea eroare:
An Acces Denied error was returned while attempting to change a service. You may need to log on using an administrator account to make the specified settings!
Am doar un cont pe PC si nu stiu ce sa fac! Ce pot face? Va multumesc...

7 răspunsuri:
| Chrysk2 a răspuns:

Bifeaza-l din nou, probabil ca nu te lasa sa il dezactivezi, si ai mai dezactivat ceva de prin service happy

neluL
| neluL a răspuns:

Du-te inapoi si bifeaza-l! Despre ce program este vorba? Sau da clik dreapta acolo in startup si apoi run as administrator!

| ταξιδιώτης a răspuns:

Daca nu mai porneste normal intra prin safe mode bifeaza la loc ce-ai deselectat\aplica\restarteaza. Daca ai vista sau win 7 foloseste optiunea repair.

| darkydog a răspuns:

Cand pornesti calculatorul apasa F8 inainte sa porneasca incarcarea windows. Dupa aceea selecteaza din meniul aparut modul sigur (Safe Mode), dupa un sir de linii de comanda trebuie sa apara meniul de Log In acolo trebuie sa ai 2 utilizatori:Al tau si contul Administrator. Daca nu ai parola pe Administrator e ok.
Dupa ce te-ai logat pe Administrator poti modifica ce vrei tu din msconfig, DAR AI MARE GRIJA CE FACI.
Daca ai parola pe Administrator intri pe user-ul tau in run > cmd > si scrii: net user Administrator 123456, iar parola va fi schimbata in 123456.

| Lukian explică:

Totusi cred ca se salveaza si daca apare eroarea!
Deci:
1.Nu am facut nimic in service!
2.Nu pot da click dreapta in fereastra de la msconfig.
Oricum mersi pentru raspunsuri!

| Kattan a răspuns:

Pana la urma, problema a fost rezolvata?

| Lukian explică:

50 %
Se salveaza setarile dar eroarea continua sa apara...
Ms pentru raspunsuri!