| stragery a întrebat:

Salut, in 2008 mi-am cumparat un pc philops cu 900 Euro. prima data am avut windous xp dupa care in 2009 mi-am bagat win7 in 2010 am chemat un baiat care se pricepea la calculatoare sa desfaca unitatea s-o curete de parf dar prostu a rupt placa video.Cand a rupt placa aveam deja windows 7 si am mers pe o placa incorporata din pc de 65. A mers bine ma jucam METIN2 MERGEAU JOCURILE.
in 2011 cand a bagat iar wind 7 l-am schimbat tot pe aceiasi biti
nu mai merge metin2 sau alte jocuri imi zice you hardriwe not support 3D graphic plase try age later la cs strike merge pe windows mode care este cauza?

2 răspunsuri:
| maryngeorge a răspuns:

Pai este simplu placa vide cea incorporata nu are 3d nu merge pe o asemenea rezolutie cand l-ai formatat s-a sters si driverele de la fosta placa dupa ce s-a rupt placa au ramas driverele care au fortat placa video incorporata trebuie sa-ti iei alta placa sau fa un update la placa video la aia incorporata

| SuntRauDarPotFiImblanzit a răspuns:

Vezi poate e de la drive tie iti zice ca hardul tau nu-s uporta grafia 3D, Metinul e 4D, incearca sa schimbi drive-ul video. Succes, nu e de la placa odata ce ti-a mers e dot din softwere!