| nashu40 a întrebat:

In "My documents" din "C" se afla fisiere de 11 GB, dar daca intru pe fiecare in parte si le adun nu ajung la 11 GB. Asadar sunt fisiere ascunse.
Cum pot face sa vad acele fisiere ascunse ca sa vad daca se pot sterge. Important: se poate sterge ceva de acolo din moment ce e ascuns, adica nu dauneaza sistemului acea stergere?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| NGheorghe a răspuns:

Dar daca totusi vrei sa le vezi:
1 deschizi MyComputer si sus in meniu (daca n-ai meniu apesi Alt) alegi Tools apoi FolderOption apoi in tab-ul View te apuci si bifezi "hidden file - show hidden." si debiezi "hidde protected operating sistem files (Recomended)"
2 oricum nici asa n-o sa vezi tot si mai bine folosesti Treesize
http://www.softpedia.com/....../18ad5/0/1

Bineanteles ca anumite fisiere sunt imperativ necesare, altele doar o data pe an, dar sunt si multe, foarte multe, inutile. Dar cum zice si loverpro: mai bine pupa ccleaner-ul!

2 răspunsuri:
| Secret2000 a răspuns:

Foloseste programul ccleaner. Te scapa de tot ce nu este bun. Funda?

| Evolution a răspuns:

Deci acolo sta windows-ul, nu te apuca de nebun sa stergi.
Normal ca sunt fisiere ascunse, sunt ale windows-ului, fara acele fisiere nu functioneaza windows-ul si nici nu ai cum sa le stergi pentru ca ramai fara soft.