| Bombo2005 a întrebat:

Salut, întâmpin și eu o problema la pc. I-am dat resetare la Windows și în timpul resetarii 19 la % s-a produs o pana de curent și s-a închis iar acum la deschidere nu mai incepe procesul de resetare și îmi da încontinuu repornire, cum as putea rezolva?

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Faci un stick bootabil cu același windows pe care îl ai acum și bootezi computerul de pe acel stick. De acolo poți ori să încerci să repari versiunea actuală ori să îl reinstalezi de la 0.

| Bombo2005 explică (pentru mastadont):

Eu am trei partiti în el c d e și un singur hard-disk cum îmi dau seama care e patitia c?

| mastadont a răspuns (pentru Bombo2005):

Partiția C e partiția cu windows-ul. În caz că reinstalezi windows-ul acea partiție se va formata și vei pierde totul de pe ea.

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Cred că trebuie să reinstalezi Windows-ul.