| Dema a întrebat:

Salut la toti! Am o problema la calculator. Cu o saptamana in urma a inceput sa-mi apara o fisie pe care scrie ca nu este loc de ajuns pe discul (c) dar eu nu am multe programe in calculator, si nu inteleg de ce nu-mi ajunge loc. Spuneti-mi va rog ce sa fac? Dau fundita)))

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incearca urmatoarele:
-Uita-te in Recycle Bin si goleste-l cu File/Empty Recycle Bin.
-Intra prin Start/All Program/Accesories/Sistem Tools si da o curatare cu Disk Cleanup.
-Intri tot asa si dai o defragmentare cu Disk Defragmenter. Succes si numai bine!

4 răspunsuri:
| tapeee a răspuns:

Daca tii multe chestii pe desktop sau in my documents, d-aia! Cele doua apartin tot C-ului...

| andrei95 a răspuns:

Pai depinde si cat spatiu ai in C si s-ar putea sa ai backup-uri salvate si vezi poate ai fisiere in foldere ascunse si nu le vezi

| Bullweif a răspuns:

Poti sa ai un virus care face sa nu se mai stearga fisierele din temp, si astfel ti se umple C`ul. Ori le stergi manual ori dai puternic cu un antivirus. In ultima instanta reinstalezi windows`ul.

| Wolfyyy a răspuns:

Parerea mea, dai defragmentare pe C, si vezi dupa aia daca merge mai bine