| MarYaNM a întrebat:

Salut. Mai demult am avut o imprimanta veche, nu exagerat de mare dar foarte grea. Imprimanta asta avea si port LAN si era conectata la ruterul din casa prin cablu de internet.
Atunci puteam imprima orice si de pe telefon daca era conectat la reteaua Wifi al ruterului de acasa.

Acum am o imprimanta cam la fel dar alta marca, tot la fel de veche si cu port LAN, care este conectat la ruter prin cablu de internet dar nu pot imprima de pe telefon.

Merge doar de pe calculator care este conectat la aceeasi retea.

P.s. Setarile la Device Manager pentru imprimanta de grup le-am facut.

1 răspuns:
| VoidEternal a răspuns:

Vezi daca imprimanta nu are vreo aplicație în google play. De exemplu cele Brother au o aplicație, un fel de driver care te ajuta sa găsești imprimanta în rețea.

Dacă nu, e posibil sa fie prea veche și nu știe să comunice cu androidul.