| BadSirChaos a întrebat:

Salut, mi-a intrat un lichid la telefon intre display si touchscreen, telefonul functioneaza perfect dar se vede o pata de la acel lichid, am incercat sa il pun pe calorifer si sa il incalzesc dar doar o mica parte din lichid s-a evaporat, intrebarea mea este, ce pot face in afara de inlocuirea ecranului caci un ecran nou ar costa aproape cat telefonul?

2 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Daca totul merge, lasa-l in pace ca dispare si restul. E cam 100 de lei un ecran de protectie nou. Un display nou e cam cat telefonul, dar ne-fiind distrus lasa-l sa se uste. Ai scapat ieftin. Ce se mai vede e doar condens intre display si protectia lui.

| BadSirChaos explică:

Nu e condens, erau pete de la apa care se uscase si gorilla glass vine intr-o bucatawinking