| anonim_4396 a întrebat:

SalUt mI-am LUat o PLaca vIDeo 9800 gT, 512 mb, 256 biti, am 3 gb Rami si un procesor intel(R) 3.7 gHz si ImI merg JOkURile gen mafia 2, GTa IV foarte greu aVeti IDee dc?

6 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Uite ce am copiat de pe pagina producatorului. Vezi daca pe langa placa video intrunesti si celelalte cerinte. Parerea mea e ca procesorul nu e corespunzator.

Minimum System Requirements
OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
Processor: Intel Core 2 Duo 1. 8Ghz, AMD Athlon X2 64 2. 4Ghz
Memory: 1.5GB, 16GB Free Hard Drive Space
Video Card: 256MB NVIDIA 7900 / 256MB ATI X1900

Recommended System Requirements

OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
Processor: Intel Core 2 Quad 2. 4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz
Memory: 2 GB (Windows XP) 2.5 GB (Windows Vista)
18 GB Free Hard Drive Space
Video Card: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870

| titi a răspuns:

Daca alte jocuri iti merg foarte bine, problema poate fi din kitul de instalare al jocurilor (sunt jocuri cu crack, nu e instalare originala).Nu am o solutie daca asta-i situatia.

Răspuns utilizator avertizat
| Dreamer a răspuns:

Singurul lucru care te trage in jos este procesorul...iti trebuie cel putin un E2180 dual core 2 Ghz, si asta pentru a putea juca la rezolutie 800 cu 600 si minimum de detalii cu un FPS decent.
PS: schimba procesorul si vei observa diferenta!

| cosminzk8 a răspuns:

Http://www.systemrequirementslab.com/cyri/ doar alege jocul si iti analizeaza ei calculatorul si o sa-ti spuna daca o sa mearga;)

| ProfEgghead a răspuns:

Păi e destul de palidă placa video, îţi trebuia măcar 1 GB. Oricum, compensează şi tu din altceva. Mai redu nivelul detaliilor şi rezoluţia, mai joacă ceva clasic, vechi şi bun... Încearcă să joci în Windows XP, dacă ai Vista sau 7...