| gregoire a întrebat:

Mi-am luat si eu un modem Cosmote 3G dar nu prea am semnal pentru a descarca, in rest, ca sa navighez merge dar cam incet. Ma puteti ajuta cu un sfat sa prind mai mult semnal?

Răspuns Câştigător
| sigmanet a răspuns:

Cu modemurile 3G trebuie sa ai acces cat mai bun la reteaua de telefonie mobila, ca si la telefoanele mobile. Deci daca stai cu modemul la geam ai putea avea o viteza mai mare de transfer. Daca o sa stai afara undeva vei avea viteza si mai mare. In oras sunt conexiunile cele mai bune.