| KingOoO a întrebat:

Salut. Momentan am 2 camere Rovision 8mp 4k cu dvr rovision 8mp 4k 4 canale.

Vreau sa inlocuiesc o camera tot cu 8mp 4k aceleasi specificatii dar e Hikvision.

Ma intereseaza daca va merge pe dvr.

1 răspuns:
| gabby78 a răspuns:

Da, camera Hikvision va merge pe DVR-ul Rovision. Ambele camere au aceeași rezoluție de 8 megapixeli și aceeași tehnologie de înregistrare, H.265.

Singura diferență dintre cele două camere este brandul. DVR-ul Rovision este compatibil cu camerele de supraveghere de la diferite branduri, inclusiv Hikvision.