| AlexVali2346 a întrebat:

Salut! Pe Fivem când vreau să îi dau mesaj cuiva cum fac(sunt fata în fata cu el) pe ce tasta trebuie sa asa ca el sa vadă ce îi scriu?
Scrisul ala care îți apare deasupra capului(pe ce tasta apas?)

1 răspuns:
| AlaSwek a răspuns:

Hey.
Ca sa poți comunica cu alții prin scris, trebuie apăsată tasta y sau t pan ți se deschide secțiunea de chat din partea stânga sus a ecranului.
Ca sa vorbeste cu vocea în joc, te duci la opțiuni, la voce sau audio, îți selectezi microfonul, și îl setezi sa fie push to talk. Salvezi configurarea și după când te întâlnești cu o persoana ții apăsat tasta,, n" și vorbesti.