| Sandu3 a întrebat:

Salut.Pe telefon anumite site-uri de ziare si reviste de exemplu CNN,Sky News, Politico, BBC si asa mai departe nu ma lasa sa selctez textul in vederea traducerii cu Google Translate.Deci textul nu se selecteaza atunci cand tinem apasat mai mult de cateva secunde pe un cuvant extinzand apoi la intrega fraza sau la intregul articol.As putea sa remediez aceasta problema? De exemplu pe Euronews se selecteaza si poti sa il traduci in orice limba doresti cu Google Translate pentru a citi ulterior articolele.Ce as putea sa fac sa imi selecteze intotdeauna un text pe care sa il traduc ulterior?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai ce sa le faci decat sa le modifici codul sursa la aplicatii si site uri... lucru care iti imaginezi ca nu ai cum sa il faci.

| sierra1 a răspuns:

"CNN,Sky News, Politico, BBC si asa mai departe nu ma lasa sa selctez textul ...As putea sa remediez aceasta problema?"

nope, sunt niște scripturi create special pentru a nu face ce vrei tu

| anonimg a răspuns:

Folosește Google Chrome ca browser pentru a intra pe acele site-uri. Cu google Chrome ai posibilitatea de a traduce toată pagina. Am văzut că și browser-ul Mozilla Firefox incepe să traducă și el.