| anonim_4396 a întrebat:

Salut prieteni. Asamblez si eu un pc pe componente. Pana acum am sursa, placa de baza, carcasa, placa de retea wireless, hard disk-ul si placutele de ram. L-am pus la curent si cand am dat sa-l pornesc, se invart ventilatorul de la carcasa si cel de la sursa o data iar apoi sistemul se opreste. E din cauza ca nu am procesor inca, sau ar trebui sa ma gandesc ca e defect ceva? worried

6 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Ești un geniu.

| stlucian a răspuns:

CLAR! Cred ca am mai raspuns la asta(nu neaparat tie)!
Monteaza procesorul, fi atent la toate legaturile(verifica ca toti conectorii sa fie conecteti pana in capat)atat de alimentere cat si panglicele de date si mult succes!
Bafta! thumbs up

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

PS: Monterea procesorului se face cu pasta(pentru transferul mai optim de caldura)care vine odata cu procesorul(in cutie). Daca nu stii cum se monteaza scrie-mi!

Răspuns utilizator avertizat
| Leatherleader a răspuns:

Iti recomand sa chemi un specialist.

| Chezz a răspuns:

Teoretic fara procesor ar trebui sa "beepuie" nu e nimic defect pui procesor pe socketul aferent si gata. Bafta! Funda?big grin