| GabiRo a întrebat:

Puteti sa-mi spunenti o placa video buna si ieftina pe un monitor cu suport VGA? pls!

Răspuns Câştigător
| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns:

Poti sa iti iei ori-ce placa video doresti, pentru ca exista un adaptor dvi-vga.

| GabiRo explică (pentru Punct_Si_Virgula_1988):

A mersi mult! Nu stiam faza asta! Dar sigur merge?

| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns (pentru GabiRo):

Eu detin un astfel de adaptor pentru ca am monitor pe vga si folosesc un adaptor dvi-vga dar sa cumperi cu 24 de pini sa intre fix in placa video sau depinde de care ai tu uite aici dai o vizualizare https://www.google.ro/......ps?/search

| GabiRo explică (pentru Punct_Si_Virgula_1988):

Eu am de ala albastru

| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns (pentru GabiRo):

Il bagi intr-un slot dvi si in partea cealalta conectezi monitorul si iti merge fara nici o problema.

| GabiRo explică (pentru Punct_Si_Virgula_1988):

Deci merge asta care il am?

| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns (pentru GabiRo):

Iti merge normal te uiti si tu dupa pini cum se baga in placa video.

| GabiRo explică (pentru Punct_Si_Virgula_1988):

Toate de la gt 1030 au DVI-D

| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns (pentru GabiRo):

Dvi-d am si eu la ati radeon r370

11 răspunsuri:
| 2EXA a răspuns:

Gtx 1050 Ti 4 gb

| BlueFox a răspuns:

RX 460 daca găsești.

| GabiRo explică (pentru BlueFox):

Sau cablul VGA e compatibil si cu DVI?