| yonutyo a întrebat:

Salut,
Recent am comandat o tableta cu 3G de la RDS. Din cate am inteles, pe langa aceasta tableta voi mai primi o cartela de internet.
Nelamurirea mea este: Se va plati o taxa suplimentara pentru aceasta cartela? (din cate am auzit, exista o taxa de 10 lei/luna pentru aceasta cartela) si daca se plateste aceasta taxa se poate renunta la aceasta cartela si sa primesc doar tableta fara a plati alte taxe suplimentare?
Astept raspuns!
Va multumesc si va doresc o zi buna tuturor!

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pai cind ai comandat ai semnat o treaba. Arunca ochii in contract.

| yonutyo explică (pentru KodrutZ):

Nu, nu scrie acolo. Doar am facut comanda de echipament, urmand ca dupa ce primesc echipamentul sa semnez acea "treaba"....deci momentan "nu am unde sa arunc ochii"...o sa incerc sa ii contactez pe cei de la relatii cu clientii. Ms oricum

| KodrutZ a răspuns (pentru yonutyo):

Daca ai facut comanda pe site erau si detaliile pe acolo. Sau suna la relatii cu clientii, dar exista sanse sa dai peste unul care habar n-are pe ce lume e...

| yonutyo explică (pentru KodrutZ):

Pe site-ul lor nu scrie nimic despre asa ceva, nici nu se poate da comanda de pe site. Tabletele se ofera cadou cu titlul de "oferta de fidelizare" daca iti prelungesti serviciile la ei pentru inca 24 de luni. Din cate se pare cei de la RDS-RCS incearca sa fie cat mai rezervati in detaliile despre acest gen de servicii, pana si denumirea tabeletelor fiind una generic: "tablet digi 3G model 1" si tot asa....Ms oricum. O sa sun la ei... poate am noroc si imi explica si mie cineva daca chiar se merita efortul laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru yonutyo):

Aha, deci vreo chinezarie. Probabil ZTE sau Huawei, totusi. Daca vrei sa beneficiezi de ofertele lor, ia macar o tableta ca lumea. Asa mai bine iti cumperi o tableta ieftineala direct din China. Eu de exemplu mi-am facut abonamentul ala de 2 EUR pe luna dar telefon mi-am luat frumos de pe ebay - ZTE Open C, o chestie foarte ok in banii aia (115 dolari cu tot cu transport, acuma gasesti chiar mai ieftin deja).