| Emily2302 a întrebat:

Salut, recent am inceput sa fac un program in limbajul "c#", si m-am blocat la un pas, de exemplu, am un combo box, in care se afla mai multe string-uri "cont de uplay" "cont de Netflix" etc, si am buton "genereaza", cand apas pe "genereaza", ar trebui sa imi dea intr-un "textbox" contul respectiv
private void BunifuDropdown1_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
{
if (.Checked)
{
var accounts = new WebClient(). DownloadString("https://pastebin.com/raw/iRHMPgve").Split('\n');
textBox1. Text = accounts[new Random(). Next(0, accounts.Length)];
}

ceva de acest gen arata, ceea ce nu stiu eu este cum pot sa pun string-ul respectiv la " if (. Checked)"

este cineva care ma poate ajuta?

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu ma pricep la c#, dar presupun ca trebuie sa adaugi un for in care i se atribuie unei variabile numarul de caractere din string, apoi parcurgi for-ul si in el pui o comanda care la apasarea butonului iti arata unul din stringuri.