| Sawarekh a întrebat:

Salut,recomandati-mi si mie niste domenii care sa aiba legatura cu creativitatea, orice domeniu care mereu trebuie sa fi cu ceva nou, cu o inovatie.

Vreau sa ma reprofilez din domeniul de graphic design, deci exclus acest domeniu in care nu am avut succes si oricum datorita AI, oamenii nu mai considera un domeniu de baza acesta.

4 răspunsuri:
| HUAWEHUAWE a răspuns:

Conform lui Howkins, industriile creative sunt: publicitatea, arhitectura, arta, meșteșugurile, design-ul, moda, filmul, muzica, artele scenei, editarea (publishing), cercetarea și dezvoltarea, software-ul, jocurile și jucăriile, TV & radio, jocurile video.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Salut.
La ce te referi cand spui ca nu mai e un domeniu de baza asta? mai exact

| Kornuletz540 a răspuns:

Cules de sparanghel, videochat, vânzare de canabis, comerț cu țigări ucrainiene și moldoveneștihappy

| Sawarekh explică (pentru Kornuletz540):

Hmm mai in gluma mai in serios, posibil sa ma apuc de videochat daca chiar nu ma pot realiza, na trebuie sa supravietuiesc si eu in viitor.