| alex2009 a întrebat:

Sa zicem ca am parola la pc daca vreau sa ii schimb windowsul mai imi cere parola inainte sa buteze sau se sterge si parola daca ai reinstalat windowsul si nu o mai cere? Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Daca te referi la reinstalare dupa reformatare, da. Reinstalarea Windows-ului nu presupune obligatoriu reformatarea(pierderea datelor pe o partitie de hdd si instalarea unei copii curate de windows).

| Micutu23 a răspuns:

Se sterge tot inclusiv parola.

| kolcov a răspuns:

Da, dupa ce ai reinstalat windowsul nu'ti mai cere acea parola pe care o aveai.