| AwawawMPN a întrebat:

Sper ca se va gasi un om bun care ma va ajuta. Nu pot să fac poza la desktop. Eu știu ca trebuie să apeși PrtSc sau SysRq apoi să intri în Paint și daiCtrl+V, da la mine nu se primeste. Cînd intru în Paint și fac Paste nu se întîmplă nimic. Îmi dă cineva o sugestie?

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Presupun ca ai laptop. Vezi ca jos in stanga tastaturi ai un buton FN. Tine apasat pe el si pe butonul de PrintScreen in acelasi timp. Du-te in Paint -> CTRL+V -> Salveaza poza, si cam asta-i.

| AwawawMPN explică (pentru miTzuliK93):

A funcționat, merci!

4 răspunsuri:
| Batgirl a răspuns:

Trebuie sa apesi si Ctrl cand apesi PrtSc...si dupa intri in pint si apesi Ctrl+V.happy

| eviltwinnn a răspuns:

Foloseste aplicatia asta http://www.indungi.ro/forum/files/file/10993-blitzsound/
face poza la desktop si iti incarca automat poza pe un host
. Eu sunt foarte multumit de ea.

| Mediocre a răspuns:

Apesi Ctrl+Print Scrn, intri in paint si apesi Ctrl+V