| cristygameru a întrebat:

Spuneti mi si mie care placa video gtx este cea mai buna, in afara de cele din seria 900. Vreau sa mi cumpar una,dar as vrea la mana a doua, deoarece e mai ieftina, vreau sa mi cumpar una mai buna decat gtx 650 si r7 250. As vrea sa ma incadrez la una buna si cat de cat ieftina.
Uitati cerintele pc ului meu:
Procesor core 2 quad 2. 4GHz
Placa video amd radeon 3870
2 gb Ram
iar placa de baza nu stiu, si nici nu pot sa ma uit pe pc deoarece este stricat. Stiam doar ca placa de baza e de la Asus, dar modelul nu -l stiu.

2 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Deci cea mai buna placa video de la NVIDIA din seria 900
Cu o simpla cautare pe eMAG bifand doar acea serie (900 ) gasesti asta ca fiind cea mai scumpa/buna
http://www.emag.ro/......DX3CWMBBM/
De potrivit, se potriveste pe placa ta de baza.

| cristygameru explică:

Am spus in afara de cele din seria 900. Vreau sa stiu care este cea mai buna dintre ele. De la gtx 650, pana la 660, 680, 750, 780.