| lumy4u a întrebat:

stie cineva cum se face o pagina pe facebook gen intrebari si raspunsuri, unde pot adauga variante de raspunsuri si lumea sa bifeze raspunsul? ceva gen..nu stiu.dau funda cui ma lamureste, multumesc

Răspuns Câştigător
| mustard a răspuns:

citeste aici http://www.facebook.com/help/facebook-questions

5 răspunsuri:
| yuuki a răspuns:

Pentru a face astfel de "intrebari" trebuie sa detii o pagina de facebook (nu profil).De exemplu http://www.facebook.com/piecesofhappiness

Aici tu, ca administrator ai posibilitatea de a creea astfel de intrebari cu variante de raspunsuri, dar trebuie sa iti promovezi pagina in asa fel incat sa ai persoane care dau like-uri paginii (aprecieri) ca atunci cand pui intrebarile, acele persoane sa iti raspunda (daca vor bineinteles)

Sper ca te-am lamurit.Bafta! :)

| lumy4u explică (pentru yuuki):

Stiu,am o pagina de facebook dar nu stiu cum sa creez intrebarile si variantele

| yuuki a răspuns:

Pe pagina principala a paginei tale, acolo unde vezi activitatile celorlalte pagini ai sus, langa actualizeaza starea, si adauga o fotografie, Intreaba. Apasa acolo si scrie intrebarea, apoi adauga raspunsurile predefinite.Asta e tot happy

| 32oana32 a răspuns (pentru yuuki):

Dar trebuie sa ai minim 30 de likeuri ca sa pui intrebari dinalea cu raspunsuri?

| yuuki a răspuns (pentru 32oana32):

Asta numai stiu dar daca asa iti spune inseamna ca asa e.Nu mai tin minte cate like-uri aveam cand am facut si eu.