| fresHZoNe a întrebat:

Salut.
Stiu ca este o intrebare tampita, dar nu gasesc nici in ruptul capului. Stie careva de unde pot dezactiva butonul "Message" din facebook?
Adica. vreau ca acest buton sa fie vizibil doar pentru prieteni, nu vreau sa fie public.
Daca stie careva, dau fundita cu mare drag.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| onlyme2851 a răspuns:

Am cautat acum pe la help, si scrie acolo ca :Keep in mind, anyone on Facebook can send you a message, and anyone can email you at your.
Chestia ciudata e ca acum am vazut ca mie nu imi apare butonul de message decat pentru prieteni, si nu stiu cum naiba am facut asta.

| fresHZoNe explică (pentru onlyme2851):

Cum am raspuns si la cel de mai jos, dupa ce am postat aceasta intrebare am inceput sa caut mai amanunti si am gasit un raspuns de la facebook cum ca au dezactivat acea optiune de a ascunde butonul de mesaje pentru public. La tine, poate ca atunci cand a mers facuta treaba asta. ai facut-o si acum a ramas asa, in schimb daca vrei sa o reactivezi nu ai de unde.

| onlyme2851 a răspuns (pentru fresHZoNe):

Ce tampenie, puteau frumos sa o lase activa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru fresHZoNe):

Da,dupa ce faci setarile astea,la tine ramane butonul pentru a putea trimite tu amicilor un mesaj,dar amicii tai cand vor deschide pagina ta,nu vor avea butonul pentru mesaje. Uite un amic de-al tau daca face optiunea asta,tu cand vei vrea sa ii trimiti un mesaj, nu ai butonul ala. Cel putin asa era inainte cand am facut eu optiunea, dar ntre timp sa mai schimbat cate ceva. Daca zici ca ai facut optiunea asta de acolo, spune-i unui amic sa-ti trmita un mesaj sa vedem daca poate. Butonul in sine, nu poti sa-l stergi, asta e.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nimeni altcineva sau doar prieteni tai sa-ti poata trimite mesaj,intri in cont si setezi de acolo cine vrei sa te vada. numai cei ce te pot vedea, iti pot trimite mesaje. deci click pe lacatul acela din dreapta sus, si de acolo setezi cine vrei sa te vada, si cine te poate contacta. daca nu intelegi in limba engleza, te duci tocmai jos de tot unde scrie micut," facebook2013 -english, dai clic pe englis si apoi click pe romana, asa vei intelege ce scrie la setari.

| fresHZoNe explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru sugestie, am incercat si ce ai spus tu si tot apare acel buton de mesaje.
P.S - nu suport limba romana la programe sau softuri sau siteurile de socializare big grin

din ce am mai cautat pe internet am inteles ca cei de la FB au scos aceasta optiune de a dezactiva butonul acesta.