| Zăpăcilă a întrebat:

Salut, sunt curios daca se poate mari memoria unei placi nVidia riva tnt2 din bios, stiu ca este destul de veche dar ma gandesc ca poate sunt ceva sanse.Ca si memorie ram am 1, 5gb daca ar ajuta la ceva.

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Din pozele pe care le vad pe Net este o placa video foarte veche.Nu cred ca ai ce sa faci.Ai putea incerca un overclock dar s-ar putea sa o arzi.Vad ca o placa de asta are 32 MB (capacitate memorie 32 MB). Este foarte foarte veche de unde ai scos-o? Placa asta o ai tu la calculator? Cred ca nici nu poti sa-i faci overclock. Ori poate nu inteleg eu, nu credeam ca mai exista o asfel de placa video.
http://www.itsh.ro/......--AGP.html

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| iler a răspuns:

Da se poate, am impresia ca este un maxim de 256mb daca nu 126.

| Tagaso a răspuns:

Nu se poate din bios, doar oveclock cu programul nTune :http://www.nvidia.com/object/ntune_2.00.23.html dar e riscant, mai bine cumperi altă placă video.

| flyer90 a răspuns:

Nu exista placi video la care sa poti creste memoria dedicata, si cea dedicata e importanta. Memoria shared e cam degeaba