| tun3tt a întrebat:

Sunt in clasa a X-a, si sunt hotarat ca mai departe sa merg undeva la electronica si as vrea sa incep de pe acum sa iau niste carti si sa citesc, si ce carti de electronica as putea cumpara sa citesc? Ceva pentru incepatori, sa invat sa fac un montaj, cum functioneaza unele componente, sa pot aplica practic(ca de ex niste licurici)
Multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| ronin33dan a răspuns:

Uita electronica, treci pe informatica.recomandarea mea! Nu prea mai ies bani din astea! robotii construesc acum circuitele care nu prea mai pot fi reparate! Succes!

1 răspuns:
| tun3tt explică:

Ok, initial am vrut si informatica, dar ma gandeam ca fac o combinatie buna intre informatica si electronica, adica trebuie sa stii si electronica sa faci si informatica (De exemplu faci un driver pentru o componenta PC) sau ceva de genu.