| AlexAlxAlex a întrebat:

Salut, sunt pe cale sa cumpar un pc in piese, merita sa mai pun cativa banuti si sa iau 12 gb ram in loc de 8?
E o diferenta chiar asa de mare?

Răspuns Câştigător
| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Merita sa mai pui câțiva bănuți sa îți iei 16 gb ram. Sunt foarte ieftini ramii în ziua de astăzi. Mi am luat recent 16 gb ram la 3200 mhz cl16 cu 380 de lei

| AlexAlxAlex explică (pentru Tataru_Ionut_2001):

Eu nu sunt chiar asa de experimentat, rami influenteaza fps-urile in jocuri?

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru AlexAlxAlex):

Pai unele jocuri folosesc pana la 10 gb ram, deci cu cat ai mai putini rami decat esete necesar clar o sa ai putine fps uri. Dar sa zicem ca ai 32 de gb ram iar jocul foloseste doar 10, practic nu o sa ai mai multe fpsuri decat cineva care are doar 16 gb ram.

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

4 gb e o diferenta cam mica ai putea pune doua de 8 gb.