| nistorsebi99 a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat un laptop (pe langa pc-ul pe care il am deja) si incerc sa conectez ambele computere in LAN folosind un switch. Problema este ca atunci cand il conectez pe unul, celalalt nu poate sa se conecteze. Mai precis, atunci cand dau Connect pe un computer, cand incerc sa dau si pe celalalt nu se conecteaza, iar daca ies de pe primul computer, ma lasa pe celalalt. Eu sincer nu ma pricep la switch-uri si s-ar putea sa nu fi setat bine networkul. FUNDA!

1 răspuns:
| Nelu62 a răspuns:

Mai bine cumperi un router si te poti conecta cu leptopul in toata casa (incep de la 26 Ron):
http://www.compari.ro/routere-c3144/?orderby=1