| BebeSergio a întrebat:

A fost black friday si mi-am luat niste lucruri la PC. Placa video dorita de mine nu s-a ieftinit asa ca mi-am luat alta recomandata de un suport online de pe PC Garage. Ce as dori sa stiu este daca este compatibila cu procesorul si placa de baza. Procesor : AMD A10-7850K Radeon R7 3.7 GHz; Placa de baza : Asus a55bm-k. Placa video care mi-am cumparat-o ar fi aceasta: ASUS Radeon R7 370 STRIX OC GAMING 2GB DDR5 256-bit

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa video trebuie sa fie compatibila cu placa de baza. Procesorul nu are mare importanta decat in masura in care este unul slab.