| Anonimul2353246 a întrebat:

Salut TPU
Acum o luna cand a inceput sa ploua a dat un fulges si mi-a bubuit calculatorul, merge totul perfect dar cand intru intr-un joc m-i se restarteaza...
tin sa mentionez ca problema am avut-o dupa ce am reinstalat windowsul
Trebuie reinstalat windowsul, trebuie schimbata sursa/ramul/procesorul?
P.S vreau raspunsuri de la cei ce au patit la fel!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Nu e din cauza fulgerului, problema a aparut dupa ce ai reinstalat Windowsul, poate sunt ceva drivere incompatibile cu Pcul tau. Poate placa video. Incearca sa vezi. happy

| Anonimul2353246 explică (pentru Artemisia):

O sa incerc sa reinstalez sistemul de operare...te til la curent si poate daca merge si cu o funda big grin

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Verifica memoria, de multe ori este una din cauze! http://www.epasystems.ro/cum-verificam-memoria-ram-a-calculatorului/