| bogyx a întrebat:

Salut,TPU! Acum putin timp m-am apucat de Code::Blocks, dar am dat de o problema.Cand rezolv probleme cu fisiere text nu reusesc sa gasesc in PC fisierul din care trebuie sa citesc.Am incercat sa pun si calea completa, dar tot n-am reusit.Ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil te ai apucat de c/c++ nu de alta da Code::Blocks e doar un IDE nu un limbaj de programare.

fisierele cu care lucrezi ar trebui sa fie relative la calea executabilului, cu alte cuvinte punele in acelasi folder in care se creaza executabilul si ar trebui sa mearga