| NoNameMyName a întrebat:

am achizitionat acest laptop : https://altex.ro/......1DE017ARM/ pes scurt are placa video integrata. Nu stiu cum functioneaza cu laptopurile caci e primul pe care-l iau, i-am instalat windows 10 dar nu merge niciun joc, nici macar samp, metin2 sau cs si nu stiu daca este de la el sau am instalat eu gresit windows-ul, nu am instalat drivere sau altceva, pe de alta parte nici mouse pad-ul nu functioneaza si nu stiu daca e de la laptop sau e vreun driver specila pentru el, de asemenea cand intru in managerul pentru device-uri nu vad acolo "Intel hd graphics 620" si ar trebui, ori trebuie instalat ceva pentru ala... chiar nu stiu. Eu i-am instalat doar windows nimic alteceva. Stiti cumva care e problema cu cele mentionate mai sus?

Răspuns Câştigător
| combativul a răspuns:

Https://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/chip_down_en.php. Descarca programul asta, instalezi toate driverele si nu mai ai treaba

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Eu personal NU as avea incredere in softulete care fac magie si instaleaza toate driverele, chiar daca trec de antivirus tot pot sa te umple de reclame pana cand reinstalezi windows-ul

si m-as duce pe site-ul producatorului, gasit instant cu o cautare prapadita pe google:
https://www.google.com/search?q=lenovo+330-15IKBR+drivers
rezultat
https://pcsupport.lenovo.com/....../downloads

dupa cum vezi sunt postate de insusi Lenovo, producatorul laptopului, nu de altii care s-ar putea sa aiba cu totul alte interese daca s-au chinuit sa iti dea mura in gura cu driverele!

| CdeMetal a răspuns:

Https://www.iobit.com/en/driver-booster.php
Incearca sa iei driverele cu asta.

| Gaming_Sishu_1996 a răspuns:

Salutare! descarca toate driverele, cand ai cumparat laptop-ul, probabil ai primit un cd cu driverele necesare.

| NoNameMyName explică (pentru Gaming_Sishu_1996):

Nu mai am nimic în cutie, decât protecțiile din polistiren.