| cristyvl1 a întrebat:

Am achizitionat un sistem home cinema Vortex 5.1 vht-40Y1 si nu stiu cum sa il setez ca sa mi-l vada PC-ul.Stie cineva cum sa rezolv problema?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce cabluri output din home cinema care intra in pc ai? Ai doar unul singur gen:
http://www.mygarage.ro/......a-jack.png
Sau 3 mufe, pe culori diferite? Daca l-ai conectat la pc, da-i drumul la sunet, da-i volum si vezi ca ai niste "moduri" pe telecomanda/home cinema gen mp3/tv/dvd etc...schimba intre modurile acelea si ar trebui sa functioneze.

| cristyvl1 explică (pentru CM7YRE):

Da genul acela de cablu am! Am incercat sa umblu la telecomanda dar degeaba...am apasat toate butoanele posibile! Ma gandesc ca poate nu o fii compatibil cu pc-ul din moment ce bag CD/DVD cu muzica sau poze si leg cablul la pc am sonor 2.1 la pc si 5.1 la CD/DVD dar se aude sunetul unul peste celalalt si daca pun stop la CD/DVD sa nu mai ruleze se opreste si sunetul de la pc. e ceva ce nu am mai intalnit pana acum