| TinyAlbert a întrebat:

Am facut o prezentate in Power Point dar din greseala am umblat la nume si in loc de. ppt are acum. pptx. am reusit sa il schimb in. ppt dar cand il deschic cu Power Point nu merege ca imi da o eroare in care spune ca nu poate deschide fisierul din locatia selectata deoarece are. ppt. cel/cea care ma ajuta are FUNDA!

4 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Dai file save as, si alegi sa salvezi cu extensia.ppt

| TinyAlbert explică:

...Nu mai merge sa il deschid...

| Zangetsu a răspuns:

Dai click dreapta, open with si alegi powerpoint

| enamel a răspuns:

.pptx este tot powerpoint, doar ca e realizat in office 2007.Nu trebuia sa il schimbi in.ppt, e pentru. 2003