| Ginu a întrebat:

SALUT TPU! Am facut resetare la tableta si acum imi cere un cont Google. L-am pus si nu il primeste. Imi spune sa incerc alt cont peste 24 de ore. Am incercat alt cont peste 24h si oricum nu primeste. Ce sa fac? Multumesc.

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Acesta este sistemul anti-furt de la Android. Trebuie sa introduci adresa de Gmail care a fost folosita pe tableta respectiva.

Ai uitat adresa sau parola?
Se poate rezolva, dar asta la un service.

| Elena9328 a răspuns:

Daca ai cablu' usb, baga-l in tableta și în PC și așa rezolvi problema, sau du-te la un service.
Asemenea problema am întâlnit o și eu. Costul a fost de 30 de lei.