| ArteFacT a întrebat:

Am in PC RegistryBooster... e un program care repara erori si cred ca e foarte bun, dar are si optiunea de a defragmenta registrul...
Am o vaga idee despre ce ar insemna asta dar as vrea o explicatie mai amanuntita.
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Danιel a răspuns:

Iti comprima (reduce) marimea registrului prin optimizarea hive-urilor (sectiuni de registru). Se comporta aproximativ ca un defragmentator de HDD. Ideea este ca nu exista daune asupra computerului ci dimpotriva, are rolul de a improviza pe cat posibil key-urile care nu contin valori sau spatiile libere lasate intre informatii (asa numita FRAGMENTARE), asadar, totodata obtinandu-se si un surplus de memorie RAM. Important este ca atat timp cat folosesti programul pentru a-ti elimina intrari disociative din hive-urile registrului, totul este in regula.

2 răspunsuri:
| 1Many a răspuns:

Of... stii ma si tu sa faci ceva in viata asta?
Sau este grea engleza?

| ionutz_9033 a răspuns:

Iti propun un prg mult ma bun pe care l.am testat eu. il poti lua dupa http://doreii.wordpress.com/2011/01/24/cum-sa-mi-repar-window-ul/